Po ponad 50 latach wilki wróciły do Kampinosu

„Po raz ostatni widziano wilka w Kampinoskim Parku Narodowym w 1964 r. Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat jego populacja w Polsce wzrosła, dlatego też pojedyncze osobniki lub małe watahy zaczęły zajmować nowe tereny.” – piszą przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego i zamieszczają zdjęcie wilka uchwycone za pomocą fotopułapki.

Fot. Kampinoski Park Narodowy / Facebook

Fot. Kampinoski Park Narodowy / Facebook

„Dzięki bezinwazyjnemu monitoringowi zwierząt z wykorzystaniem fotopułapek udało się potwierdzić obecność wilków w naszym parku. Po raz pierwszy udało się zaobserwować gatunek blisko dwa lata temu, w grudniu 2013 r. Pracownicy zespołu ds. nauki i monitoringu przyrody KPN uznali wówczas, że jest to osobnik migrujący. Jakiś czas później okazało się, że przedstawiciele gatunku zamieszkali u nas na stałe.”

Specjaliści uspokajają, że wilki stronią od ludzi i osad ludzkich. Wykazują silny terytorializm, a dzięki temu, że polują, uda się ograniczyć rozrost populacji dzika.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.