Po ujawnieniu zeznań Kajetana P. lektorzy przerażeni. „Co jeżeli znajdzie się naśladowca?”

Po ujawnieniu zeznań Kajetana P. lektorzy języków obcych są przerażeni. Większość z nich ogłasza się w internecie i to własnie stamtąd mają najwięcej klientów. Nauczyciele obawiają się, ze oskarżony znajdzie swoich naśladowców.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Kajetan P. przyznał, że kobietę, którą pozbawił życia znalazł przez internet. Zależało mu na tym, by był to lektor, ponieważ obracał się w podobnym środowisku i łatwiej było mu zdobyć zaufanie. Na forach internetowych i grupach facebookowych aż wrze. Nauczyciele podkreślają, że na miejscu ofiary mógł się znaleźć każdy z nich:

  • To mógłby być każdy na jej miejscu – lekarz, hydraulik, serwisant, sprzątaczka, makijazystka, dekorator wnętrz. Każdego mógł zaprosić do domu.
  • Pech?karma?przeznaczenie?byla obca osoba dla niego. Poza tym on pracowal w bibliotece! Zadko sie podejrzewa bibiotekarza o bycie psychopata. Gdzie dawac korepetycje? Na razie jeszcze nie istnieje az tyle przestrzeni co-workingowych, zeby mozna bylo tam dawac lekcje, moze takie wyjscie (w przyszlosci?)

Opowiadają też historie, które sami przeżyli:

  • Było około 22:00 – dzwoni mój telefon. Nieznany mi mężczyzna prosi o wykonanie na super cito tłumaczenia uwierzytelnionego. Byłam sama z dziećmi w dość okazałym domostwie na wsi z niewielką ilością mieszkańców dookoła, a raczej dalej dookoła. Odpowiedziałam super cito nocne 300 pln + vat; super cito rano – 150 + vat. Przyszedł rano. (…) Wolałam i w dalszym ciągu wolę jechać 30 km aby odebrać/oddać tłumaczenie w miejscu publicznym czy omówić kwestie prywatnych zajęć. Powody takiego postępowania są wielorakie, a wśród nich bezpieczeństwo mojej rodziny.

To tylko niektóre komentarze. Wszyscy mówią jednym głosem: podczas lekcji będą musieli kogoś poprosić o to, by przyszedł choćby na chwilę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c