Pobił i okradł niepełnosprawnego. Na miejscu przestępstwa zgubił mandat

Tymczasowym aresztowaniem 27-latka zakończyła się sprawa rozboju dokonanego na terenie Milanówka. Mężczyzna usłyszał zarzut użycia przemocy wobec osoby niepełnosprawnej ruchowo i zabrania mu pieniędzy.

Fot. Policja

Milanowscy policjanci zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców o rozboju dokonanym na jego osobie. Z informacji pokrzywdzonego wynikało, że około 19.00 podczas wizyty znajomego w jego domu, doszło między nimi do kłótni, w czasie której mężczyzna uderzył go kilka razy, a następnie zabrał przechowywane w ubraniu pieniądze. Zgłaszający, jako osoba niepełnosprawna ruchowo, nie miał szans na obronę. Podczas tego zajścia stracił prawie 3 tysiące złotych. Jako dowód dokonanego przestępstwa przez wskazaną osobę, zawiadamiający przekazał policjantom odcinek mandatu karnego znaleziony na posesji po zdarzeniu.

Jeszcze tego samego dnia dzielnicowy z milanowskiego komisariatu dokonywał ustaleń miejsca przebywania podejrzanego. Wiedział, że mężczyzna nie ma stałego adresu. Już następnego dnia rano policjant pojechał w ustalone miejsce, gdzie zatrzymał 27-latka. Podczas dokładnego przeszukania znalazł przy nim część pieniędzy, które prawdopodobnie pochodziły z dokonanego przestępstwa.

Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania rozboju. Mężczyzna był wcześniej karany za inne przestępstwa. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu ten środek zapobiegawczy został zastosowany na okres 3 miesięcy.

Autor: asp.sztab. Katarzyna Zych/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c