Pobił… potrąconego przez pociąg. Jechał do Warszawy

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, pasażera pociągu relacji Wrocław – Warszawa, który znieważył funkcjonariuszy policji. Było to zaraz po tym, jak mężczyzna użył siły wobec … potrąconego przez pociąg pieszego a następnie zaatakował interweniującego maszynistę.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Do nietypowego wypadku kolejowego doszło wczoraj około godziny 21.20 gdzie na częstochowskim dworcu kolejowym. Pociąg relacji Wrocław – Warszawa potrącił znajdującego się na torach 26-letniego pieszego. Najprawdopodobniej pijany pieszy przechodził przez tory, zachwiał się schodząc z torowiska i uderzył o lokomotywę. Poszkodowany doznał tylko stłuczenia ręki. Badanie trzeźwości wykazało, iż ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.W trakcie oczekiwania na służby, z pociągu wybiegł zdenerwowany pasażer, który podbiegł do leżącego na torach  i go zaatakował. Sprawca szarpał rannego i uderzał nim o torowisko. Widząc tą sytuację zainterweniował maszynista. W odwecie, został znieważony przez sprawcę, który niedługo potem użył siły również wobec niego.

Po chwili pasażer wrócił do pociągu i jak gdyby nic się nie stało oczekiwał na wznowienie ruchu pociągów. Powiadomieni policjanci  zatrzymali agresywnego, 41-letniego pasażera. W trakcie  czynności policyjnych mężczyzna stawiał czynny i bierny opór oraz znieważał mundurowych. Został zatrzymany. Czynności w tej sprawie trwają.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c