Pobito uchodźcę z Syrii w Warszawie. Trzeci raz. „Poprzednio policja nie chciała przyjąć zgłoszenia” – mówi pokrzywdzony.

„Dziś zamykamy wcześniej. O 20.00. Zamykamy wcześniej dlatego, że nie mamy nikogo, kto mógłby zastąpić na wieczornej zmianie Radwana – naszego pracownika i przyjaciela – uchodźcę z Syrii, który nie może przyjść do Stołu” – napisała w piątek restauracja Stół Powszechny

Fot. facebook/Stół Powszechny

Fot. facebook/Stół Powszechny

Pobity mężczyzna opublikował przebieg wydarzeń. Wszystko wydarzyło się na Czerniakowskiej. Zaatakował go mężczyzna na rowerze. Syryjczyk został uderzony za pomocą metalowego narzędzia. Mężczyzna krwawił z rany na twarzy. -> https://soundcloud.com/user-470257825/radwan

To trzeci atak na uchodźcę. Dwa poprzednie ataki miały miejsce na Mazowieckiej i przy stacji metra Politechnika.

Pomocy udzielił mu Polak. Pocieszył go i odprowadził do domu.

Tym bardziej smuci nas komentarz restauracji o „prawdziwych Polakach”. Uważamy, że to niesprawiedliwe i krzywdzące stwierdzenie. Takie wydarzenia nie mają nic wspólnego z narodowością, tylko z nastawieniem do drugiego człowieka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c