Pochylona sosna w Falenicy uratowana. Kto jest ojcem sukcesu?

Ojców sukcesu jest wiele, ale najbardziej zasłużone jest tu stowarzyszenie Razem dla Wawra, które działa w tej sprawie od początku.

Fot. Grzegorz Woźnica

„Temat rozpalił się na nowo, podchwyciły go media, stowarzyszenie Miasto Jest Nasze oraz znany celebryta Filip Chajzer” – opowiadają członkowie stowarzyszenia w rozmowie z „Mieszkańcem”

„Złożyliśmy wtedy petycję do Hanny Gronkiewicz-Waltz wraz z 350 podpisami. Już po kilku dniach przez media społecznościowe dostaliśmy odpowiedź od pani prezydent że sosna stoi 16 m od osi torów więc nie będzie podlegać wycince oraz, że ratusz wszczyna procedurę nadania sośnie statusu pomnika przyrody – opowiadają i podkreślają, że ta informacja, choć bardzo dobra, nie przesądza ani o przyszłości sosny, która cały czas, nawet jako pomnik przyrody, może być wycięta bez potrzeby uzyskiwania pozwolenia. To jednak jasny sygnał, że problem został zauważony. Tylko prezydent Warszawy może rozpocząć procedurę odstępstwa od wycinki” – opowiada stowarzyszenie.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że sosna zostanie pomnikiem przyrody, a procedura wpisania obiektu do rejestru już się rozpoczęła.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.