Pocięli mu twarz nożem, bili, kopali i wyrzucili z bloku przez okno. Zarzuty za usiłowanie zabójstwa

Zarzuty rozboju i usiłowania zabójstwa usłyszały trzy osoby, kobieta i dwóch mężczyzn. Bili i kopali po całym ciele pokrzywdzonego, uderzali nożem po twarzy, w końcu zabrali buty, ładowarkę i pieniądze w kwocie 2,50 zł. Na koniec wyrzucili przez okno z drugiego piętra budynku.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu po 23.00. Policjanci zostali zaalarmowani o tym, że ktoś wyrzucił z drugiego piętra budynku mężczyznę.

Na miejscu okazało się, że pokrzywdzony miał zostać najpierw dotkliwie pobity i kopany po całym ciele. Jedna z osób chwyciła za nóż i zadawała mu rany cięte po twarzy, sprawcy zabrali mu buty, ładowarkę do telefonu i pieniądze w kwocie 2,50 zł. Po tym miał zostać wyrzucony przez okno. Mężczyzna spadł na rozciągniętą siatkę przytwierdzoną do budynku nad chodnikiem, sprawcy pozostawili go i nie udzielili mu pomocy, narażając go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Policjanci widząc, w jakim stanie jest pokrzywdzony od razu wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala, sami udali się w poszukiwaniu sprawców. Kilkanaście minut od miejsca zdarzenia zauważyli kobietę i dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi sprawców. 28-letnia kobieta i 30-letni Piotr S. oraz 45-letni Marcin G. zostali zatrzymani. Cała trójka była pod wpływem alkoholu, mieli od 2 do prawie 3 promili alkoholu w organizmie.

Śledczy z Woli gromadzili materiał dowodowy. Trójka z zatrzymanych miała już konflikt z prawem i byli notowani za różne przestępstwa. Zostali oni doprowadzeni do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszeli zarzut rozboju i usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.