Podał dane brata. Policjanci nie uwierzyli

Dzięki błyskawicznej reakcji i profesjonalnym działaniom przeprowadzonym przez policjantów z wydziału mienia zatrzymany został 31-latek podejrzany o kradzieże rowerów, posiadanie narkotyków, a dodatkowo poszukiwany. Funkcjonariusze tuż po uzyskaniu informacji musieli działać błyskawicznie, jeden z policjantów stawił się do służby pomimo tego, że był na urlopie.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjant z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu otrzymał informację operacyjną na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się mężczyzna, który był podejrzany o kradzieże rowerów. Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie i trzeba było działać szybko. Dlatego też błyskawicznie do służby stawił się funkcjonariusz, który znał sprawę, a przebywał właśnie na urlopie.

Funkcjonariusze bardzo sprawnie podjęli niezbędne działania i niedługo później, po krótkiej obserwacji, zatrzymali mężczyznę. 31-latek był bardzo zdenerwowany, próbował pozbyć się małego zawiniątka, jak się okazało był to woreczek z zawartością amfetaminy, drugi podobny policjanci odnaleźli w kieszeni jego kurtki.

Mężczyzna posiadał również narzędzia, które mogły służyć do dokonywania przestępstw, zostały one zabezpieczone. Podczas legitymowania 31-latek wprowadził policjantów w błąd co do swojej tożsamości. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieźć i bardzo szybko ustalili, że mężczyzna posługuje się danymi brata. Jak się później okazało takie dane podawał bardzo często w przeszłości, również wtedy, kiedy podejrzany był o popełnienie przestępstw. Jak stwierdził bał się odpowiedzialności za swoje czyny i dlatego taki robił. Był poszukiwany przez inne jednostki do prowadzonych tam postępowań. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Na podstawie zabezpieczonych dowodów śledczy wydziału mienia przedstawili 31-latkowi zarzut posiadania środków odurzających, a także kradzieży roweru sprzed dwóch miesięcy.

Źródło: nadkom. Joanna Węgrzyniak/PŚ


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c