Podczas szczytu lotniska działają normalnie. Jak dojedziemy na terminal?

W czasie szczytu NATO, w związku z możliwym wyłączaniem ruchu na ul. Żwirki i Wigury, mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do lotniska Chopina. Wszystkim pasażerom, którym zależy na czasie ZTM zachęca do korzystania z pociągów SKM oraz Kolei Mazowieckich.

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula /  Wikipedia

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula / Wikipedia

Pociągi będą najpewniejszym środkiem transportu dla wszystkich podróżnych chcących zdążyć na samolot. Do Lotniska Chopina dojeżdżają dwie linie SKM: S3 z Wieliszewa (przez Dworzec Centralny) i S2 z Sulejówka. Można tam również dojechać pociągami KM linii RL z Modlina.

Z myślą o pasażerach preferujących mimo wszystko autobusy ZTM podjął decyzję by, w przypadku zamknięcia dla ruchu ul. Żwirki i Wigury, doraźnie zmieniać trasy linii 175 i 188. Będą kierowane na trasę prowadzącą ulicami: Grójecka – al. Krakowska – Hynka – Sasanki – S79 – łącznik do ul. Bennetta – Bennetta.

W związku jednak z tym, że sytuacja drogowa na ul. Żwirki i Wigury będzie niepewna i może się często zmieniać, ZTM podjął również decyzję by pasażerom wybierającym w dojeździe do lotniska autobusy zaoferować połączenie niezależne od utrudnień na tej ulicy. Dlatego linia 331, która kursuje – w dni powszednie w godzinach szczytu – między lotniskiem a stacją metra Wilanowska, będzie w piątek 8 lipca kursowała przez cały dzień (w godz. 5.30 – 21.00). Zostanie także specjalnie uruchomiona w sobotę 9 lipca. Będzie także kursowała w godz. 5.30 – 21.00.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c