Podejrzany w sprawie fałszywych informacji o ładunkach wybuchowych zatrzymany

Jan R.

Podejrzany w sprawie fałszywych informacji o ładunkach wybuchowych w stolicy został już zatrzymany. Jan R., od 30 lat jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Zatrzymanemu postawiono zarzut wywołania fałszywego alarmu, ale jest mało prawdopodobne, że odpowie za swój czyn. Wiele wskazuje na to, że jest niepoczytalny. Skierowano go więc na badanie psychiatryczne. Wykrycie sprawcy nie było trudne. Mężczyzna korzystał bowiem z sieci TOR, zainstalowanych w bibliotekach uniwersyteckich. Sieć ta pozwala na zidentyfikowanie nadawcy.

Jeden z policjantów mówi, że to inteligentny człowiek, jednak trudno z nim nawiązać jakikolwiek rzeczowy kontakt. Jan R. od lat znany jest środowisku literackiemu. Wydał nawet kilka tomików poezji. Wszyscy, którzy znają sprawcę mówią, że jest on niepoczytalny i należy uważać, żeby nie zrobił sobie krzywdy w areszcie. Zatrzymany przebywa obecnie w szpitalu, ale nie podjęto środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.