Podniebni szeryfowie mają walczyć z terroryzmem w powietrzu. Dziś są w Warszawie!

Na Lotnisku Chopina odbędą się dziś międzynarodowe ćwiczenia tzw. sky marshals (podniebnych szeryfów) organizowane przez Straż Graniczną. Kim są podniebni szeryfowie? – Funkcjonariuszami, którzy latają rejsami uznanymi za zagrożone m.in. atakami terrorystycznymi incognito.

Samolot.-Fot.-Pixabay.pl_.jpg

W powietrzu odgrywana jest sytuacja, w której w trakcie rejsu dochodzi do próby przejęcia kontroli nad samolotem przez terrorystów.

Doskonale przeszkoleni poniebni szeryfowie, mają za zadanie pomóc załodze i pasażerom w sytuacji zagrożenia, ale nie muszą się przy tym ujawniać. Mają nie tylko reagować na przeciwdziałać terroryzmowi, ale także hamować agresywne zachowania na pokładzie i dyscyplinować pasażerów. Sky marshals są upoważnieni do użycia siły i broni.

W ćwiczeniach w Warszawie wezmą udział sky marshals z dziewięciu krajów m.in. z USA, Kanady, Niemiec, Czech, Austrii oraz Holandii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.