Podwykonawcy Astaldi mogą sparaliżować Warszawę!

Problemy finansowe Astaldi odbijają się na ich podwykonawcach. Ponieważ nie mogą wyegzekwować należności, planują zablokować Centralną Magistralę Kolejową. Oznacza to, że ruch kolejowy w Warszawie zostanie całkowicie zablokowany.

Fot. Pixabay

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że długi Astaldi względem podwykonawców sięgają ponad 110 mln zł.

We wtorek odbędą się rozmowy, ale nie wiadomo jeszcze co zaproponują obie strony. Podwykonawcy twierdzą, że jeżeli nie dojdą do porozumienia, zablokują Centralną Magistralę Kolejową. Oznacza to ogromne problemy i praktyczny paraliż komunikacyjny nie tylko Warszawy, ale także wielu innych polskich miast.

CMK wykorzystywana jest przede wszystkim przez pociągi łączące Warszawę z Katowicami, Krakowem i Wrocławiem. Od 14 grudnia 2014 połączenia dalekobieżne na tej linii są obsługiwane m.in. przez pociągi Pendolino.

Astaldi wykonuje w Warszawie oraz pod Warszawą dwie ważne inwestycje. Jedną jest metro, które budowane jest wspólnie z turecką firmą Gulermak. Wszystko idzie zgodnie z planem, a odcinki na Targówku i Woli kończone są przed czasem.

Druga inwestycja to Południowa Obwodnica Warszawy. Astaldi buduje 2,1 km tunel trasy ekspresowej S-2. Tutaj także nie ma opóźnień. Podwykonawcy zgłosili do GDDiK prośbę o zabezpieczenie finansowe. GDDiK wypłaciła im ponad 7 mln zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.