Pokłosie wypadku na ul. św. Wincentego: ZDM zrobi dodatkowe przejście dla pieszych

Pod koniec grudnia na ul. św. Wincentego śmiertelnie potrącona została 16-latka. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając jej pomocy. Policja ujęła podejrzanego, a prokuratura przedstawiła zarzuty. Wszystko wskazuje na to, że nastolatka przechodziła w miejscu niedozwolonym. Pasy są bowiem oddalone od miejsca zdarzenia o kilkaset metrów. ZDM chce to zmienić.

ul. św. Wincentego. Fot. ZDM

ul. św. Wincentego. Fot. ZDM

„Nowe przejście pojawi się na odcinku między ul. Malborską a ul. Kondratowicza. Dziś odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy często przechodzą (legalnie) na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Nie jest to jednak bezpieczne – jezdnia jest szeroka, zaś długa prosta zachęca kierowców do przekraczania prędkości.” – pisze ZDM – „Przejście będzie wyposażone w azyl. Jednocześnie planujemy wyznaczenie wydzielonego lewoskrętu. Dzięki temu będzie można bezpiecznie korzystać z pawilonów, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla, a nie – jak to się do tej pory odbywało – próbować zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Malborską.”

Wszystkie formalności zostały już załatwione, a nowe przejście powinno powstać na początku wiosny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.