Polacy za obostrzeniami dla niezaszczepionych. Jest sondaż

Z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że Polacy są zwolennikami obostrzeń dla niezaszczepionych.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Z informacji wynika, że niemal 59 proc. ankietowanych jest za wprowadzeniem przepustek covidowych tak, jak to ma miejsce np. we Francji. Przeciwnego zdania jest 37 proc. Polaków. 4 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Na razie rząd deklaruje, że tego typu obostrzeń nie będzie. Rzecznik rządu Piotr Muller mówił jednak, że obostrzenia covidowe mogą niezaszczepionym utrudnić korzystanie z niektórych usług. W czasie epidemii limity w większości miejsc zostaną drastycznie ograniczone, a rząd przygotowuje przepisy, które umożliwią właścicielom żądanie paszportów przy wejściu. Zaszczepieni będą mogli korzystać z restauracji, kin czy miejsc publicznych bez limitu. Niezaszczepieni będą musieli poczekać w kolejce aż miejsce się zwolni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c