Polak przemycał Syryjczyków. Akcja Łowców Cieni

Policjanci III zarządu CBŚP tzw. łowcy cieni zatrzymali 46-letniego Dariusza Z. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu obywateli Syrii do Europy.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP współpracowali przy tej sprawie z przedstawicielami austriackiego ENFASTu, czyli sieci współdziałania zespołów poszukiwań. Uzyskali informację, że poszukiwany przez funkcjonariuszy ds. zwalczania handlu ludźmi w Salzburgu 46-letni Dariusz Z. może ukrywać się w Warszawie. Mężczyzna jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu uchodźców z Syrii. Proceder realizowany był szlakiem wschodnim poprzez m. in. Rosję, Słowację, Czechy do Austrii.

Fot.  KSP

Fot. KSP

„Łowcy cieni” ustalili, że mężczyza może ukrywać się na jednym z warszawskich osiedli. Zorganizowali zasadzkę i zatrzymali poszukiwanego, kiedy opuszczał jeden z bloków na Targówku.

Dariusz Z. nie stawiał oporu. Został przewieziony do prokuratury, a później trafił do sądu. Został tymczasowo aresztowany. Teraz będzie oczekiwał na wszczęcie procedury ekstradycyjnej do Austrii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c