Pole Mokotowskie bez drzew

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Zarząd Oczyszczania Miasta zamierza wyciąć 26 drzew przy Polu Mokotowskim. Zapewnia, że nie chodzi o żadną inwestycję, a jedynie o chore okazy, które zagrażają zarówno zdrowej zieleni, jak i mieszkańcom narażając ich na spadające suche gałęzie:

„Drzewa chorują, są pochylone i mają ubytki w pniach. Zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, którzy wkrótce będą korzystać z tej części Pola Mokotowskiego. Wycinka jest konieczna, ale ostateczną zgodę wyda dzielnicowy wydział ochrony środowiska. Odbędzie się to po komisji, która zbierze się i zbada stan każdego drzewa z osobna” – mówi Iwona Fryczyńska rzeczniczka ZOM.

Jednocześnie ZOM zapewnia, ze po wycince, ratusz podejmie konsultacje społeczne z pytaniem co zrobić z uzyskanym w ten sposób miejscem. Przeciwnego zdania jest Stowarzyszenie Ochocianie, które mówi, że w miejscu wycinki powstanie wybieg dla psów. Zamiar wybudowania miejsca treningowego rzeczywiście jest. Chciano jednocześnie postawić parking dla samochodów, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Stowarzyszenie obawia się, że jeżeli nie będzie zgodnego głosu, co ma powstać w tej okolicy, miasto zrobi z nim co zechce.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]