Policja bada trzeźwość: 1989 pijanych kierowców. „288 przypadków więcej”

Stołeczni policjanci ruchu drogowego codziennie prowadzą badania trzeźwości kierowców na stołecznych drogach oraz cyklicznie – działania pod nazwą „Nie prowadzę po alkoholu”, które odbyły się w poniedziałek. Policjanci przypominają, że przy każdej kontroli drogowej będą badać trzeźwość wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi.

Fot. KSP

Fot. KSP

Warszawscy kierowcy przyzwyczaili się już do widoku policjantów pracujących na posterunkach kontrolnych, gdzie w określonych godzinach, prowadzone są badania trzeźwości testerami Alco-blow. Jeśli kierowca jest trzeźwy, takie sprawdzenie trwa kilkadziesiąt sekund, a pozwala wyeliminować z ruchu drogowego ogromne zagrożenie, jakim może być nietrzeźwy kierujący. Każda przebadana osoba miała możliwość otrzymania książki pod tytułem „Dzień, który zmienił ich życie”, której autorka apeluje o odpowiedzialność do kierowców i opowiada prawdziwe tragiczne historie, które miały związek z alkoholem za kierownicą. Patronat honorowy nad tym wydawnictwem objęła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a słowo wstępu napisał mł.insp. Piotr Jakubczak – zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KSP.

Po ostatniej akcji można powiedzieć, że przynosi ona rezultaty. Na 3568 przebadanych kierujących, 27 okazało się być pod wpływem alkoholu.

Z kolei w okresie od stycznia do września 2015 roku na terenie Warszawy policjanci WRD KSP zatrzymali 1989 kierujących pod wpływem alkoholu. To o 288 przypadków więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

To oczywiście nie koniec policyjnych działań. Funkcjonariusze zapowiadają, że podczas każdej kontroli drogowej będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.