Policja: „Nawet najdoskonalsze przepisy, najbezpieczniejsze drogi i pojazdy nie znaczą nic…”

Wcześniej pisaliśmy o tym, że Stowarzyszenie dla Pragi opowiada się za zwężeniem ulic i progami zwalniającymi argumentując to poprawą bezpieczeństwa na warszawskich drogach: https://warszawawpigulce.pl/chca-zwezenia-jezdni-i-progow-zwalniajacych-warszawskie-ulice-sa-zbyt-szerokie/ Ciekawy Tweet zamieściła także stołeczna policja.


„Około godz. 13:30 na ul. Grójeckiej kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki, a następnie zjechał na chodnik, potrącając dwie osoby. Niestety jedna z nich zginęła na miejscu, druga została zabrana do szpitala.” – informowała w poniedziałek stołeczna policja.

„Wcześniej na ul. Targowej kierujący bmw wjechał we wiatę przystankową, a następnie barierki. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Są oni nietrzeźwi. Żaden nie przyznaje się do kierowania. Osoby zatrzymane mają od 1,1 do 2,7 promila alkoholu w organizmie.” – mogliśmy przeczytać w kolejnym tweecie.

„Te dwie sytuacje pokazują, że nawet najdoskonalsze przepisy, najbezpieczniejsze drogi i pojazdy nie znaczą nic, gdy najsłabsze ogniwo w ruchu drogowym, jakim jest człowiek, lekceważy zasady bezpieczeństwa.” – podsumowuje Komenda Stołeczna Policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c