Policja odzyskała… 57 wózków dziecięcych z… 2013 roku

Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy razem z funkcjonariuszami z Karczewa odzyskali 57 wózków dziecięcych i zatrzymali 40-letnią mieszkankę miejscowości pod Strykowem. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa nieumyślnego. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesienią 2013 roku w Karczewie, nieznani sprawcy włamali się do magazynów jednej z firm produkującej artykuły dziecięce. Złodzieje ukradli wtedy m.in. wózki dziecięce. Suma utraconych towarów przekroczyła ponad 60 tys. złotych. Sprawę prowadzili funkcjonariusze z otwockiej dochodzeniówki. Kryminalni pomimo upływu czasu, w dalszym ciągu zbierali informacje w tej sprawie.

Analiza materiałów postępowania oraz profesjonalnie prowadzone czynności operacyjne, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanej o paserstwo kobiety. 40-latka nie kryła swojego zaskoczenia i zdziwienia, kiedy to po odbiór wózków wystawionych na sprzedaż, zamiast „bogatego” kupca, zjawili się otwoccy policjanci.  Mundurowi na miejscu zabezpieczyli 57 wózków dziecięcych. Po rozpoznaniu przez pokrzywdzonego serii i modeli, wróciły one do właściciela.

Mieszkanka wsi pod Strykowem trafiła do policyjnej celi. Kobieta usłyszała już zarzut paserstwa nieumyślnego. Policjanci z karczewskiej dochodzeniówki złożyli wniosek o zastosowanie wobec 40-latki środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Prokurator przychylił się do wniosku mundurowych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c