Policja opisuje akcję ratowania 3-latka, który pozostał bez opieki. Są nowe fakty

Po tym, jak do otwockiej komendy dotarła informacja o małym dziecku pozostawionym w domu bez opieki, natychmiast podjęto interwencję. Policjanci z Józefowa ze strażakami oraz ratownikami medycznymi pojawili się na jednym z osiedli, gdzie zauważono malucha na balkonie.

Fot. Pixabay

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Józefowie pojechali na jedno z osiedli, gdzie na trzecim piętrze bloku, na balkonie – zauważono małego chłopca.

Policjanci ze strażakami dotarli do mieszkania i przez zamknięte drzwi nawiązali kontakt z dzieckiem. Maluch powiedział mundurowym, że jego mama wyszła do sklepu. Chwilę po podjęciu interwencji, kobieta wróciła do domu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie wykazało, że miała ona poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła się, że wypiła w domu piwo, a do sklepu wyszła tylko na chwilę.

Zanim dziecko przekazano dziadkowi, który później przyjechał na miejsce, policjanci przewieźli chłopca i jego matkę do szpitala. Badania nie wykazały, aby chłopiec doznał jakichkolwiek urazów i potrzebował pomocy.

Ostatecznie 3-letniego chłopczyka przekazano pod opiekę dziadkowi. Policjanci prawdopodobnie przekażą materiały dotyczące tej interwencji do sądu rodzinnego, który może zweryfikować prawidłowość sprawowanej nad dzieckiem opieki.

Policjanci przypominają, aby nie zostawiać małych dzieci samych i pamiętać o tym, że narażając dziecko na niebezpieczeństwo, można odpowiedzieć za takie zachowanie przed sądem.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.