Policja: „Poszukujemy drzwi od awionetki, które odpadły w trakcie lotu”

Wczoraj przed 18.00 na lotnisku w Sobieniach – Jeziory doszło do, na szczęście, niegroźnego wypadku lotniczego. Podczas manewru lądowania kapotażowi uległa Awionetka Liberty XL. 51- letni pilot nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci z Otwocka zajmujący się tą sprawą poszukują drzwi awionetki, które nad terenem gminy Sobienie- Jeziory uległy awarii i odpadły w czasie lotu. Osoby, które je odnajdą proszone są o natychmiastowy kontakt z Policją.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Oficer dyżurny Komendy w Otwocku przed godziną 18.00 otrzymał informację o kapotażu awionetki na lotnisku w pobliżu miejscowości Sobienie- Jeziory. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego, a o zdarzeniu powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Z zebranych informacji wynika, że podczas manewru lądowania doszło do kapotażu „dachowania” samolot marki Liberty XL. Pilot, 51- letni mieszkaniec Warszawy, na szczęście nie odniósł żadnych groźniejszych obrażeń.

Obecnie policjanci koncentrują się na poszukiwaniu drzwi awionetki, które jak ustalono w czasie lotu uległy awarii i odpadły. Poszukiwania prowadzone są na terenie leśnym gminy Sobienie- Jeziory. Policjanci apelują, by w razie ich odnalezienia pozostawić je na miejscu i wezwać policję, tel. 22 60 41 213 lub 112. Do poszukiwań zostanie włączony także policyjny dron.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.