Policja przekazała 4 cudzoziemców Straży Granicznej

W ostatni weekend różne jednostki Policji przekazały do dyspozycji Placówek podległych pod Nadwiślański Oddział Straży Granicznej 4 cudzoziemców. Byli to trzej obywatele Ukrainy i jeden Nigerii.

13-100231

Komenda Powiatowa Policji w Zielonce i Markach w piątek przekazały do dyspozycji Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych za nielegalny pobyt. Jeden z zatrzymanych osadzony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, drugiemu została wydana decyzja zobowiązująca do powrotu w terminie 15 dni z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium RP przez okres 6 miesięcy.

Natomiast w sobotę i niedzielę do dyspozycji Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie Policja przekazała dwóch cudzoziemców. W pierwszym przypadku funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji II w Warszawie przekazali obywatela Nigerii, który nie posiadał dokumentów zezwalających na pobyt na terytorium RP. Nigeryjczyk zgodnie z decyzją Sądu został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli. W drugim przypadku, obywatela Ukrainy przebywającego nielegalnie na terytorium Polski, przekazali funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim. Ukrainiec otrzymał decyzję zobowiązującą do powrotu w terminie 30 dni z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium RP przez okres 6 miesięcy.

Działanie takie na Policję nakłada Ustawa o Cudzoziemcach, w której w ust. 2 art. 394 jako właściwy podmiot do zatrzymania cudzoziemca w określonych przypadkach wskazuje się Straż Graniczną i Policję. Jednak zgodnie z ust. 4 pkt 1 tego samego artykułu Policja – niezwłocznie przekazuje go do dyspozycji właściwego ze względu na miejsce jego zatrzymania organu Straży Granicznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c