Policja ukarała 12 taksówkarzy mandatami za zbyt powolną jazdę. 8 stanie przed sądem

Policja postanowiła ukarać kierowców taksówek za zbyt powolną jazdę i utrudnienie ruchu. Dwunastu dostało mandaty karne, a ośmiu odmówiło ich przyjęcia. W związku z tym staną oni przed sądem.

Fot. Pixabay / grafika: Warszawa w Pigułce

Fot. Pixabay / grafika: Warszawa w Pigułce

Protest trwał przez pięć godzin, ale utrudnienia trwały jeszcze przez kilka następnych. Taksówkarze od godz. 7.00 do 12.00, z pięciu różnych miejsc w stolicy kierowali się do centrum. Jechali bardzo wolno powodując ogromne utrudnienia w ruchu. Domagali się zmiany prawa w kwestii przewozu osób. Policja nie stała bezczynnie. Zgodnie z obowiązującym prawem wystawiła taksówkarzom mandaty:

„Dwunastu kierowców zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 200 zł i 2 pkt. karnych. Ośmiu nie przyjęło mandatu, skierowaliśmy więc wnioski do sądu rejonowego. Kilku kierowców zostało również pouczonych” – mówi Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji. Jak dodaje policjanci starają się jak najczęściej korzystać z pouczenia, ale kierowcy jadący lewym pasem z prędkością 10 km/h, nie tylko łamią przepisy, ale powodują również duże utrudnienia w ruchu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.