Policja wytypowała sprawcę żartu o alarmie bombowym na lotnisku w Modlinie!

Wczoraj do późnych godzin wieczornych policja przesłuchiwała uczestników imprezy, z której ktoś zadzwonił na lotnisko i poinformował o ładunku wybuchowym. W wyniku fałszywego alarmu z terminalu ewakuowano 800 osób, a samoloty przekierowano na lotnisko Chopina.

Terminal pasażerski Modlin. Fot. Hubert Śmietanka / Wikipedia

Terminal pasażerski Modlin. Fot. Hubert Śmietanka / Wikipedia

Po wykonaniu czynności w dniu wczorajszym policja zwolniła do domów 20 osób z imprezy w Nowym Dworze Mazowieckim. W areszcie został 28-letni mężczyzna. Policja nie udziela informacji jak go wytypowano, gdyż trwają jeszcze czynności operacyjne. „Z aresztu mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury” – informuje mł. asp. Szymon Koźniewski z policji w Nowym Dworze Mazowieckim. „W działaniach operacyjnych brali udział funkcjonariusze straży granicznej z portu lotniczego w Modlinie i w znacznym stopniu przyczynili się do ujęcia podejrzanych”- dodaje Szymon Koźniewski w rozmowie z Warszawą w Pigułce. Jeśli mężczyzna zostanie uznany za winnego, będzie odpowiadał z artykułu 224a K.K (Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.), Do tego dochodzą roszczenia finansowe: koszt ewakuacji 800 osób, koszt przekierowania samolotów na lotnisko Chopina do tego dochodzą roszczenia prywatne osób, którym w dniu wczorajszym nie udało się odlecieć z Modlina.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c