Policja zatrzymała 16-latka. „Wysoki stopień demoralizacji”

Policjanci z wydziału do spraw nieletnich ochockiej komendy zatrzymali 16-latka, który przejawia wysoki stopień demoralizacji i dopuścił się szeregu przestępstw – informuje stołeczna policja.

Fot. BortN66 / Shutterstock

Policjanci zostali wezwani do jednej ze szkół na terenie Ochoty gdzie pomiędzy dwoma uczniami miało dojść do bójki. Na miejscu okazało się, że uczniowie poza terenem szkoły pobili się między sobą.

W toku dalszych czynności ustalono, że powodem zajścia był papieros elektroniczny. Na miejscu byli obecni rodzice uczniów, którzy zostali poinformowani przez policjantów, a uczniów pouczono o konsekwencjach zachowania niezgodnego z prawem.

Parę dni później matka z chłopcem przyszła na komendę i opowiedziała całą historię. Początek jej zaczyna się w pierwszych dniach stycznia. 16-latek wspólnie z dwoma kolegami używając pałki teleskopowej i gazu łzawiącego pobili jej syna, z którym chodzą do szkoły. Parę dni później ten sam 16-latek groził i zastraszał go.

Policjanci po uzyskaniu takich informacji pojechali zatrzymać 16-latka do jego mieszkania. Ten jednak nie chciał się dostosować do wydawanych poleceń i na klatce schodowej w bloku, w którym mieszka naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Na koniec jakby tego było mało przy 16-latku znaleziono przerobioną legitymacje szkolną. Nieletni posługiwał się nią próbując udowodnić że jest już dorosły.

Sąd Rejonowy w Warszawie analizując materiał zgromadzony przez ochockich policjantów zastosował wobec nieletniego najcięższy środek zapobiegawczy i został umieszczony w schronisku na 3 miesiące.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.