Policjanci CBŚP zabezpieczyli broń, amunicję i materiały wybuchowe, zatrzymali 2 mężczyzn

Śledczy ustalają pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

fot. Policja

Policjanci Zarządu w Warszawie CBŚP, rozpracowując grupę „ożarowską”, po raz kolejny uderzyli w osoby, które dostarczały grupie broń palną, amunicję i materiały wybuchowe. Śledczy, po analizie zgromadzonych materiałów, zainteresowali się dwoma mieszkańcami powiatu ostrołęckiego. Jak ustalono, 58-letni Stanisław Sz. i 46-letni Zbigniew C. oferowali do sprzedaży broń palną. I rzeczywiście, policjanci ujawnili, podczas prowadzonych w tej sprawie czynności, karabin maszynowy wraz z amunicją. Mężczyźni zostali zatrzymani.

To nie był jednak koniec sprawy. Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do arsenału należącego do zatrzymanych mężczyzn. Zabezpieczono 8 sztuk broni palnej długiej i krótkiej, 25 pocisków artyleryjskich, 2 pociski moździerzowe, 7 sztuk broni pneumatycznej, zapalniki, 6 granatów, ponad tysiąc sztuk amunicji, ponad 11 kg prochu oraz trotyl. Przedmioty te były ukryte m.in. w miejscach zamieszkania zatrzymanych oraz na posesjach ich rodzin.

Policjanci ustalają pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów.

Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przedstawił obu zatrzymanym zarzuty nielegalnego posiadania broni i zastosował wobec nich dozór policji jako środek zapobiegawczy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn był już w przeszłości karany za nielegalne posiadanie amunicji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.