Policjanci żądają podwyżek. Przez protesty

Do MSWiA wpłynęło oficjalne pismo od NSZZ Policjantów. Funkcjonariusze domagają się podwyżek z powodu zgromadzeń i demonstracji z jakimi radzą sobie w ostatnich miesiącach.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Nie chodzi tylko o ostatnie protesty przeciwników wyroku TK, ale o wszystkie protesty podczas pandemii. Były to protesty m.in. przedsiębiorców, rolników i koronasceptyków.

Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, złożył na ręce szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego pismo, w którym domaga się podwyżek dla funkcjonariuszy.

Przewodniczący tłumaczy, że wielu policjantów przebywa na zwolnieniach lekarskich, a bezpośrednie kontakty z protestującymi przyczynią się do dalszego wzrostu zakażeń również wśród policjantów.

„Na funkcjonariuszy spada coraz większa ilość obowiązków służbowych wynikających z rozprzestrzeniania się wirusa, ale też dodatkowo realizacja zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom różnego rodzaju zgromadzeń i demonstracji, które bezpośrednio narażają zdrowie policjantów” – argumentuje Rafał Jankowski.

Podwyżki obowiązywałyby tylko na czas pandemii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c