Policyjny pościg za 19-letnim mężczyzną

Otwoccy patrolowcy w bezpośrednim pościgu, zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież roweru, stacji odzysku czynników chłodniczych,akumulatora żelowego, osprzętu do kamery sportowej, torby i plastikowej skrzynki z akcesoriami wędkarskimi.

Fot. KSP

Fot. KSP

Suma strat wynosi ponad 7200 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

50-letni mieszkaniec Otwocka zauważył na ulicy młodego mężczyznę, który poruszał się rowerem. Mężczyzna dokładnie przyjrzał się cechą charakterystycznym i modelowi roweru. Wtedy był już pewien, że jest to ten sam jednoślad, który skradziono mu w nocy. Usiłował ująć rowerzystę. 19-latek porzucił rower i zaczął uciekać. Pokrzywdzony powiadomił policję.

Mundurowi po uzyskaniu informacji od dyżurnego komendy, natychmiast udali się w miejsce zdarzenia. Przejeżdżając ulicami Otwocka, zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu, zmienił kierunek drogi, zachowywał się nerwowo i zaczął biec. Policjant zatrzymał radiowóz i udał się w bezpośredni pościg za 19-latkiem.

Mężczyzna, mieszkaniec Otwocka, trafił do policyjnej celi. Otwoccy dochodzeniowcy szybko i sprawienie zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu kradzieży roweru, stacji odzysku czynników chłodniczych, akumulatora żelowego, osprzętu do kamery sportowej, torby i plastikowej skrzynki z akcesoriami wędkarskimi. Wartość skradzionych przedmiotów przekracza sumę 7200 złotych.

Mężczyzna przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Materiały postępowania trafią do otwockiej prokuratury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c