Półmetek budowy tunelu w Międzylesiu [ZDJĘCIA]

Już dziś nad tunelem i przejściem podziemnym w Międzylesiu na linii otwockiej pojadą pociągi, tydzień później, 19 grudnia, samochody wrócą na ul. Patriotów.

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

fot. E. Lach

Jesteśmy na półmetku budowy bezkolizyjnego przejazdu pod torami otwockiej linii kolejowej – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. – Kończy się najtrudniejszy, bo związany z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi, etap budowy.

W tym tygodniu zakończyły się prace przy odbudowie zachodniego toru kolejowego (w kierunku Otwocka) i od 13 grudnia wróci normalne, po obydwu torach, kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W godzinach szczytu pociągi do i z Warszawy będą jeździły co ok. 10-12 minut.

Od 19 grudnia przejezdna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską. Kierowcy na razie będą jeździli po tzw. warstwie wiążącej asfaltu. Nadal zamknięta będzie ul. Żegańska – trwa tutaj budowa instalacji podziemnych, przebudowa skrzyżowania z ul. M. Pożaryskiego a także przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy. Na przełomie stycznia i lutego drogowcy zamkną odcinek wschodniej jezdni ul. Patriotów i K. Szpotańskiego i rozpoczną budowę ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego. W lipcu ruch drogowy zostanie przywrócony, już po nowej ulicy; wcześniej, w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. M. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przyszłego roku przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów. Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie 2016 r., ich koszt to 87 mln zł. Wykonawcą jest firma STRABAG sp. z o.o.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.