Polska-Dania 3-2. Brawo Biało-Czerwoni!

W meczu eliminacyjnym grupy E do Mistrzostw Świata, który odbył się na PGE Narodowym, Polska wygrała z Danią 3-2. Wynik byłby zapewne lepsze gdyby nie samobójczy gol Kamila Glika, który posłał głową piłkę do własnej bramki.

W meczu siłę znów pokazał Robert Lewandowski, który zdobył bramki w 20, 36 i 47 minucie. Drugi gol był kwestionowany przez duńskiego bramkarza, bowiem polski napastnik strzelił karnego na „dwa tempa”, rozpędzając się, kopiąc pozornie, a następnie drugi raz w sam róg bramki. Za dyskusję z sędzią Schmeichel dostał żółtą kartkę.

Wynik 2:0 utrzymał się do pierwszej połowy, niestety potem Polacy stali się zbyt pewni siebie i zaczęli popełniać błędy. Najpierw Kamil Glik posłał głową piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, potem gola dla Duńczyków zdobył Poulsen w 69 minucie.

Polska zdobyła 3 punkty w meczu z Danią i 1 w poprzednim, zremisowanym z Kazachstanem.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa