„Polska również odpowiedzialna za kryzys migracyjny”. Zadziwiające wlepki w Warszawie

Wracając z Muzeum Powstania Warszawskiego zauważyliśmy zadziwiające wlepki, które mają promować przyjęcie uchodźców do Polski. Możemy w nich przeczytać, że „Polska również jest odpowiedzialna za obecny kryzys migracyjny”.

„Polska również jest odpowiedzialna za obecny kryzys migracyjny. Polskie wojska wysłane do Iraku i Afganistanu przyczyniły się do destabilizacji regionu” – głosi ulotka.

Wiadomo, że odpowiada za nie strona udzodzcy.info, która finansowana jest z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nie wiadomo jednak kto ją reprezentuje i tak naprawdę czyją jest inicjatywą. Jedyne, czego możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony to to, że „powstała z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców w Polsce i Europie poprzez upowszechnianie rzetelnej wiedzy i obalanie stereotypów. Jest również rodzajem przewodnika po różnych formach zaangażowania i pomocy – zawiera praktyczną wiedzę i najpotrzebniejsze narzędzia. Jej zadaniem jest zachęcanie i inspirowanie do działań na rzecz uchodźców w jak najszerszym zakresie – od walki z mową nienawiści, przez działania edukacyjne i medialne, po bezpośrednią pomoc potrzebującym”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c