Polska wprowadza sankcje wobec Białorusi

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Polska dołącza do krajów, które nałożyły sankcje na Białoruś. Zrobiły to już Francja, Litwa, Łotwa, Szwecja, Wielka Brytania, Finlandia, Czechy i Ukraina.

Fot. Warszawa w Pigułce

Chodzi o ograniczenie w przekraczaniu przestrzeni powietrznej.

„Rada Ministrów przyjęła zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. Jest to element realizacji sankcji, o które wnioskował podczas Rady Europejskiej premier Mateusz Morawiecki” – poinformował w środę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Decyzja ma związek z incydentem do jakiego doszło w niedzielę. Białoruś zmusiła maszynę linii Ryanair do międzylądowania w ich przestrzeni powietrznej. Oficjalnie władze mówią, że dostały informacje o bombie na pokładzie. W międzyczasie zatrzymano jednak dwójkę pasażerów: Romana Protasiewicza i jego dziewczynę. Mężczyzna jest opozycjonistą oskarżonym przez Białoruś o terroryzm.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c