Pomimo protestów MSZ odznaczył dyrektora Biedronki. Po cichu

Pedro Pereira da Silva, dyrektor operacyjny Jeronimo Martins w Polsce został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Informacja o tym, że został on mu przyznany została podana pod koniec lipca, jednak ze względu na protesty uroczystość została przełożona.

Fot. Andrzej Nowak / Wikipedia

Fot. Andrzej Nowak / Wikipedia

Teraz wiadomo, że uroczystość odbyła się w sierpniu w Warszawie:

„Uroczystość odbyła się w sierpniu, miała prywatny i kameralny charakter na prośbę odznaczonego” – powiedział IAR Marcin Wojciechowski, rzecznik MSZ.

Wszystko ze względu na liczne protesty. Jak podała z końcem lipca Niezależna.pl order został przyznany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego z rekomendacji Grzegorza Schetyny. Rzecznik MSZ tłumaczy, że odznaczenie miało być wręczone za „wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią”.

Odznaczeniem tym zostali nagrodzeni m.in. Lech Kaczyński, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Jacques Chirac, królowa Elżbieta II i Jan Nowak-Jeziorański.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.