Pomnik „czterech śpiących” wróci na dawne miejsce? „Formalnie nie doszło do zniesienia dotychczasowej lokalizacji”

Jak dowiedział się Przegląd Praski nigdy formalnie nie zniesiono dawnej lokalizacji dla pomnika „czterech śpiących”. Czy oznacza to, że monument może wrócić na pl. Wileński?

Fot. Wikipedia / Cezary Piwowarski – praca własna

Podczas budowy metra pomnik Chwały Bohaterów Armii Radzieckiej został przeniesiony i odrestaurowany. Z powodu sprzeciwu części mieszkańców i radnych, stołeczny ratusz podjął decyzję, że pomnik nie wróci na dawne miejsce. Decyzja nie była jednak nigdy wydana oficjalnie.

Na jaw wyszło do dopiero niedawno, kiedy radni chcieli na pl. Wileńskim umieścić pomnik ofiar Rzezi Pragi. Pod koniec stycznia wysłano stanowisko do biura Architektury i Planowania Przestrzennego z którego przyszła zaskakująca odpowiedź:

„Formalnie nie doszło do zniesienia dotychczasowej lokalizacji Pomnika Chwały Bohaterów Armii Radzieckiej na pl. Wileńskim, co uniemożliwia lokalizację w tym rejonie innych monumentów”.

Oznacza to, że jeżeli radni będą chcieli, nadal bez przeszkód pomnik „czterech śpiących” może wrócić. Póki co urzędnicy mają jednak problem z lokalizacją pomnika Rzezi Pragi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c