Pomnik Kościuszki kolejny raz pomazany. Tym razem ktoś dopisał jedno słowo

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uznał pomazanie pomnika bohatera narodowego za akt wandalizmu i nakazał jego wyczyszczenie. Niestety, ktoś zdewastował go kolejny raz.

Fot. Marcin

Tym razem koło hasła demonstrantów w USA brzmiącego „Black lives matter” (czarne życia mają znaczenie) ktoś dopisał czerwoną farbą napis „still” (wciąż). Osoby, które to piszą wykazują się kompletną niewiedzą dotyczącą historii.

W 1798 r. Kościuszko zdecydował się opuścić Stany Zjednoczone i wrócić do Europy. Jego przyjaciel Thomas Jefferson dał mu paszport pod fałszywym nazwiskiem i zorganizował jego tajny wyjazd do Francji. Przed opuszczeniem tego samego roku (1798) spisał testament, który powierzył Jeffersonowi jako wykonawcy. W dokumencie Kościuszko ponad sześćdziesiąt lat przed wojną secesyjną błagał o emancypację amerykańskich czarnoskórych niewolników. Kościuszko opuścił i sprzedał swoją amerykańską posiadłość, aby kupić wolność czarnoskórych niewolników i edukować ich do samodzielnego życia i pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c