Pomogli kobiecie z zanikami pamięci, odnaleźli właściciela portfela. Pół tysiąca interwencji straży miejskiej podczas Wszystkich Świętych

Blisko pół tysiąca interwencji przeprowadzili wczoraj strażnicy miejscy w rejonie warszawskich cmentarzy. Mimo odnotowanych zdarzeń funkcjonariusze oceniają, że było spokojnie.

Cmentarz Bródzieński. Fot. Warszawa w Pigułce

Cmentarz Bródzieński. Fot. Warszawa w Pigułce

Ruch na cmentarzach był już zdecydowanie mniejszy. Najwięcej osób odwiedziło cmentarze w godzinach południowych. Nie odnotowano poważnych incydentów. Najczęściej interweniowano w związku z nieprawidłowym parkowaniem i wobec osób prowadzących handel w miejscach do tego niewyznaczonych. W pojedynczych przypadkach interwencje dotyczyły osób spożywających alkohol, będących pod wpływem alkoholu, zakłócających porządek lub zaśmiecających. Strażnicy przeprowadzili dziś ok. 500 interwencji. Niemal 400 kierowców odpowie za niestosowanie się do przepisów. Ponad 50 osób za prowadzenie „nielegalnego” handlu.

Stała obecność strażników w rejonie cmentarzy, podejmowane działania interwencyjne, wprowadzane przez funkcjonariuszy dodatkowe wygrodzenia, likwidacja „dzikich parkingów”, zabezpieczenie dojść do bram cmentarzy miały zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym nekropolie i utrzymać drożność ruchu.

Strażnicy patrolujący Cmentarz Powązkowski pomogli starszemu mężczyźnie, który o własnych siłach nie był w stanie opuścić nekropolii. W południe strażnicy pomogli też 75 letniej kobiecie z zanikami pamięci, która kilka godzin wcześniej wyszła z domu na cmentarz. Pomocy przedmedycznej strażnicy udzieli także starszej kobiecie, która upadła w pobliżu cmentarza w Wawrze. Funkcjonariusze odnaleźli także właściciela portfela z dokumentami i gotówką, który został zgubiony na Cmentarzu Północnym.

Działania o charakterze prewencyjnym miały zapobiegać przypadkom ewentualnych kradzieży elementów wystroju grobów, ich dewastacji, czynom chuligańskim na terenie cmentarzy i w ich bezpośrednim sąsiedztwie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c