Ponad 1300 osób ewakuowano na Lotnisku Chopina

Najpierw w piątek (10.08.2018 r.) funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pozostawionym bez opieki kartonie w Terminalu A. Z uwagi na fakt, że zawartość nie była widoczna i nie udało się ustalić właściciela kartonu zarządzono ewakuację.

Fot. Nadwiślański oddział Straży Granicznej

Po skontrolowaniu przedmiotu robotem pirotechnicznym, prześwietleniu urządzeniem RTG oraz kontroli przy użyciu psa służbowego, przystąpiono do manualnego sprawdzenia zawartości. Kartonowe pudło, które było przyczyną ewakuacji ponad 300 osób okazało się puste.

Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce w niedzielę (12.08.2018 r.). Tym razem przyczyną ewakuacji były walizki. W pierwszym przypadku była to czarna walizka, jak się później okazało bez zawartości. Tym razem ewakuowano ponad 1000osób. W drugim przypadku już podczas ewakuacji udało się funkcjonariuszom ustalić właścicielkę złotej walizki. Obywatelka Zjednoczonych Emiratów Arabskich za pozostawienie bagażu bez opieki została ukarana mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.