Ponad 83 mln zł ze strefy płatnego parkowania. W tym 12 mln z mandatów

Ponad 30 000 miejsc postojowych na Woli, Śródmieściu, Ochocie, Pradze i Mokotowie. To strefa płatnego parkowania. W 2015 roku przyniosła ona wpływ do budżetu w wysokości 83 mln zł. 12,6 mln to wpływy z mandatów wystawionych za brak opłaconego parkowania.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

ZDM twierdzi, że dzięki wpływom może stale unowocześniać infrastrukturę strefy płatnego parkowania:

„Stale dbamy o modernizację i usprawnienie funkcjonowania SPPN. W 2015 r. wykonaliśmy 120 projektów organizacji ruchu – korygujemy lub likwidujemy te miejsca, których lokalizacja jest uciążliwa dla pieszych, wyznaczamy też nowe miejsca tam, gdzie nie sprawia to utrudnień. Zwiększyliśmy o 7 proc. liczbę miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Obecnie w SPPN jest ich 737. 150 parkomatów zmieniło lokalizację tak, aby nie kolidować z ruchem pieszym i rowerowym. W ubiegłym roku stare wysłużone parkomaty zastąpiliśmy 1450 nowoczesnymi maszynami, posiadającymi dodatkową funkcję uiszczania opłaty za pomocą karty bankowej. Z tej możliwości korzysta coraz więcej osób – dziś to już ponad 20 proc. ogółu płatności dokonywanych w SPPN. Sprawdza się także usługa płatności mobilnych, to już prawie 15 proc. ogółu płatności (wzrost o 51 proc. w stosunku do 2014 roku).”

Ubiegły rok jest też kolejnym w którym posypały się liczne mandaty za brak uiszczenia opłaty postojowej. Kontrolerzy ZDM wystawili ponad 300 000 Dokumentów Opłaty Dodatkowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.