Popularny kierunek na wakacje bez testu i kwarantanny. Wymagane szczepienie

Unijne certyfikaty covidowe testują już m.in Hiszpania, Grecja czy Portugalia. To właśnie w Portugalii władze poinformowały, że testy już się kończą, a za niedługo kraj zostanie otwarty dla turystów.

Azory. Wodospad i zielona oaza na jednej z wysp należących do Portugalii. Fot. Pixabay.

Emisja pierwszych paszportów dla obywateli ma nastąpić 18 czerwca, a od 1 lipca paszporty mają wejść w życie już w całej wspólnocie. nie wszystkie kraje jednak je wprowadzą i panuje tu pełna dowolność.

Portugalia będzie mogła przyjmować turystów na podstawie paszportów covidowych. Oznacza to, że wystarczy QR kod uzyskany po pełnym zaszczepieniu, by przekroczyć granicę.

Portugalia nadal ma jednak dość rygorystyczne przepisy pandemiczne. Obowiązuje tam m.in. nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Za brak maseczki można być ukaranym mandatem od 100 do nawet 500 euro. Restauracje i kawiarnie nie mogą działać po 1 w nocy. Nie ma jednak ograniczeń jeżeli chodzi o funkcjonowanie sklepów, galerii handlowych, parków rozrywki czy aquaparków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c