Porwanie dziecka w centrum handlowym w Śródmieściu?

W sieci pojawiła się informacja, że w jednym z centrów handlowych w Śródmieściu doszło do porwania 9-letniej dziewczynki. Sprawdziliśmy informację i okazało się, że jest ona nieprawdziwa, a cała akcja służy wyłudzeniu danych.

Fot. Shutterstock

Link o porwaniu dziecka i rzekomym poszukiwaniu porywaczy przez policję obiegł już internet.

Z pozoru wszystko wygląda poprawnie, strona przypomina bowiem popularny portal informacyjny. Niepokój budzą jednak duża liczba błędów językowych w artykule i rzekome nagranie z monitoringu, do którego mamy dostać dostęp dopiero po zalogowaniu się na swoje konto na portalu społecznościowym. Adres w przeglądarce również nie wydaje się być taki, jaki powinien być.

Skontaktowaliśmy się z Komendą Stołeczną Policji w celu upewnienia się, czy takie zajście miało rzeczywiście miejsce. Nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji stanowczo zaprzecza takim informacjom. Dodaje, że w przypadku porwania małego dziecka na nogi zostałyby postawione jednostki w całym mieście, a taka informacja zostałaby podana do wiadomości wszystkich mediów.

Mamy więc najprawdopodobniej do czynienia z próbą wyłudzenia danych osobowych lub dostania się do portalu społecznościowego, aby wyłudzać dane lub pieniądze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.