Porwanie w Warszawie! Wciągnęli mężczyznę do samochodu, obława, kryminalni, mnóstwo policji

Do dramatycznych wydarzeń doszło w ubiegłą niedzielę, ale dopiero teraz policja ujawniła kulisy akcji. 22-letni mężczyzna został uprowadzony i okradziony z 140 tysięcy złotych przez czterech napastników. Cała akcja została zaplanowana, a ofiara wpadła w zastawioną pułapkę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Do porwania doszło około godziny 17:00 przy galerii handlowej przy ulicy Białostockiej na warszawskiej Pradze. Przechodzień zaalarmował policję, gdy zauważył jak młody mężczyzna jest siłą wciągany do samochodu, który po chwili odjechał.

Funkcjonariusze z komendy praskiej natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W działania zaangażowani zostali także policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zorganizowano obławę.

Po kilku godzinach na policję zgłosił się sam pokrzywdzony 22-latek. Jak zeznał, został zwabiony w pułapkę przez znajomego. Następnie napastnicy obezwładnili go gazem, skrępowali i uprowadzili do okolic Wołomina. Tam odebrali mu 140 tysięcy złotych. Wysadzili go potem na przystanku autobusowym.

Policja szybko namierzyła i zatrzymała czterech sprawców – 19, 20 i dwóch 24-latków. Odzyskano także skradzione pieniądze. Jak się okazało, cała akcja została zaplanowana przez najstarszego z mężczyzn. Pozostali mieli ściśle określone role do odegrania.

Prokuratura postawiła całej czwórce zarzuty rozboju i pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych. Grozi im kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]