Pościg na krajowej 7. Pijany motocyklista z dożywotnim zakazem i podrabianymi tablicami

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi motocykliście, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej na krajowej 7-ce. Mężczyzna był nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trafił do policyjnego aresztu.

Fot. Policja

Kilka dni temu, nocny patrol płońskiej drogówki na krajowej 7-ce, w miejscowości Szymaki zauważył motocykl z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Policjanci przypuszczali, że pojazd może nie być dopuszczony do ruchu.

Od razu podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Pomimo włączonych świateł błyskowych i sygnałów w radiowozie oraz znaków dawanych do zatrzymania się, motocyklista nie reagował. Przyspieszył i uciekał w kierunku Mławy. W czasie ucieczki jechał bardzo szybko i popełnił szereg wykroczeń, wyprzedzając inne pojazdy na skrzyżowaniach, na podwójnej ciągłej i omijając „wysepki” z lewej strony. Policjanci po kilkukilometorwym pościgu wyprzedzili motocyklistę i zmusili do zatrzymania.

Okazało się, że motocyklem kierował 25-latek z gm. Baboszewo. Jego jednoślad, nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne były podrobione. Kierujący natomiast był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 25-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymania się do kontroli drogowej i niezastosowania się do wyroku sądu. Z uwagi na wcześniejsze popełniane przez niego tego rodzaju przestępstw grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.