Poseł PiS przed sądem. Zarzuca mu się, że ranił mężczyznę nożem

W poniedziałek rusza proces posła Przemysława Cz. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów rozpatrzy sprawę awantury do jakiej miało dojść dwa lata temu w sylwestrową noc. Według śledczych syn europosła Ryszarda Czarneckiego ranił mężczyznę nożem. Poseł broni się i mówi, że było inaczej.

Fot. Shutterstock

Polityk sam zrzekł się immunitetu, dzięki czemu sprawa ruszyła. Wirtualna Polska wystąpiła o zgodę na zapoznanie się z aktem oskarżenia. Sąd zgodę wyraził.

Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc. Wszyscy zaproszeni do domu polityka spożywali alkohol, ale poseł spożył go najmniej i najwcześniej położył sie spać. W domu doszło jednak do awantury w trakcie której Przemysław Cz. kazał wynosić się jego żonie oraz chrzestnemu ich dziecka. Oni natomiast zaprzeczali, że coś ich łączy. W pewnym momencie wziął nóż i zaczął nim machać czym spowodować miał znaczne obrażenia lewej dłoni u Krzysztofa K.

Po całym zajściu zbadano uczestników imprezy. Krzysztof K. miał 2,3 promila w organizmie. Żona posła 0,8. Sam poseł był trzeźwy.

Sam zainteresowany przedstawił różne wersje wydarzeń. Mówił, że żona przytulała się do pokrzywdzonego, a następnie doszło do awantury i ataku na niego. Twierdzi, że zranienie nastąpiło potłuczoną szklanką, którą zbił pokrzywdzony. Śledczy jednak nie uwierzyli tym zeznaniom. Jak informuje WP, śledczy zarzucają posłowi, że używając noża, zranił Krzysztofa K. w lewą dłoń, powodując u niego rozległą ranę lewej dłoni. Grozi mu od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Poseł sprawy nie komentuje, ale utrzymuje, że jest niewinny. Kierownictwo PiS, w tym Jarosław Kaczyński zażądał od niego wyjaśnień. Inni politycy mówili natomiast, że sprawa nie jest tak „jednoznaczna”, jak ją się przedstawia.

Źródło: Wirtualna Polska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c