Poseł przekroczył prędkość i uciekał przed policją. Sejm zabierze mu immunitet?

W stolicy miał miejsce pościg za kierowcą, który przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 50 km/h i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po 2 km, w Woli Mrokowskiej, pościg się zakończył. Za kierownicą siedział poseł Prawa i Sprawiedliwości – poinformowało Radio ZET.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

Zdarzenie miał miejsce po północy w Al. Krakowskiej. Policjanci zauważyli białego opla jadącego z prędkością 115 km/h. Dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 70 km/h. Policjant dał więc znać, aby kierowca zjechał i zatrzymał się do kontroli. Auto jednak pojechało dalej, policjanci ruszyli więc w pościg. Po 2 km, kierowca wreszcie się zatrzymał.

Dwójka pasażerów oraz kierowca odmówili okazania dokumentów tłumacząc, ze są oni posłami. Po długich pertraktacjach policjantom udało się wreszcie ich wylegitymować. Radio Zet dowiedziało się, ze za kierownicą siedział poseł PiS, Krzysztof Lipiec. Pasażerami byli Jarosław Zieliński i Marek Kwitek.

Policjanci nie mogli kontynuować czynności ze względu na chroniący posła immunitet. Sprawa będzie miała jednak swój ciąg dalszy. Komenda Główna Policji wystąpi do marszałka sejmu o odebranie immunitetu parlamentarzyście.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.