Poszukiwany dwoma listami gończymi ukrył się w… schowku na pościel

Rozpoznanie kryminalnych z Pragi Północ w środowisku osób związanych z przestępczością narkotykową, zaowocowało zatrzymaniem osoby, której przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 54 gramy rożnych narkotyków, a w schowku na pościel ujawnili poszukiwanego dwoma listami gończymi 30-latka.

Praca operacyjna kryminalnych z Pragi Północ oraz ich rozpoznanie w środowisku przestępczym zaowocowało kolejną już udaną realizacją tych policjantów. Funkcjonariusze natrafili na trop mężczyzny, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Z uzyskanej informacji wynikało także, że mężczyzna może przechowywać w mieszkaniu środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić wskazany adres. Mimo wielokrotnie wydawanych poleceń osoby będące w lokalu, nie zamierzały go opuścić. Wejście do środka, umożliwiła policjantom wezwana na miejsce straż pożarna.

Policjanci skontrolowali wszystkie pomieszczenia. W wyniku tych czynności w schowku na pościel, pod łóżkiem, ujawnili poszukiwanego Pawła P. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy rejonowe dla Warszawy Śródmieścia i Pragi Północ, w celu doprowadzenia do zakładu karnego oraz ustalenia miejsca pobytu.

W trakcie szczegółowego przeszukania policjanci znaleźli na szafce kuchennej dwa zawiniątka zawierające susz roślinny oraz wagę elektroniczną. W pozostałych pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili kolejne 43 zawiniątka z zawartością suszu roślinnego, 20 zawiniątek zawierających beżowy proszek oraz 11 zawiniątek z białą substancją.

Paweł P. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 490 złotych, na poczet przyszłej kary. Środki odurzające zostały przekazane technikowi kryminalistycznemu, do dalszych badań. Ich analiza potwierdziła, że jest to heroina o wadze 11,49 gram, 8,29 gram amfetaminy oraz 34,22 gram marihuany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, śledczy przedstawili 30-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Następnie mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym na Białołęce.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c