Potężna burza nadciąga nad Warszawę!

Poniższe zdjęcie zostało wykonane przez nas na Południowej Pradze. Ogromne, ciemne chmury są już po obu stronach Wisły i wszystkie znaki na niebie, ziemi oraz w serwisie IMGW wskazują na to, że około 19.00 nad Warszawą przejdzie potężna burza.

Burza. Fot. Warszawa w Pigułce

Burza. Fot. Warszawa w Pigułce

„Aktualnie burze występują wzdłuż linii od Zatoki Gdańskiej, przez wschodnie Mazowsze, po Małopolskę. Nadal są gwałtowne i towarzyszą im intensywne opady deszczu oraz grad. Najwyższą sumę opadów zanotowano w Toruniu – 31 mm, a w Starogardzie Gdańskim w ciągu godziny spadło 27 mm deszczu. Na pozostałych stacjach wartości opadów nie są zbyt imponujące, jednak w internecie pojawiło się już wiele zdjęć zalanych ulic i połamanych drzew. Najsilniejszy poryw wiatru w ostatniej godzinie wystąpił w Skierniewicach i Kliszowie (woj. świętokrzyskie) – wyniósł 23 m/s. Strefa burz nadal przemieszcza się na wschód i zbliża już do Warszawy. W chłodnej masie napływającej z zachodu także utworzyła się jedna dość rozległa komórka burzowa. W jej obrębie występuje dużo wyładowań, a z danych radarowych wynika, że pojawia się także grad. One także wskazują, że sumy opadów w jej obrębie wynoszą do 15 mm. Komórka ta przemieszcza się w kierunku Wielkopolski.” – informuje IMGW na stronie pododynka.pl.

Postarajcie się wrócić do domów przed godz. 19.00, na której planowana jest już burza na terenie całej Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.