Potężna wichura z Niemiec właśnie zmierza do nas. W Warszawie wiatr w porywach…

Skutki nawałnic odczuwają już nasi sąsiedzi tak wygląda autostrada A67 w Niemczech. Aktualnie najwyższy poryw wiatru zanotowano w Wurzburgu 137 km/h zaznaczmy, że to dopiero początek tego co nas czeka. W Warszawie wiatr w porywach do 100km/h.Wieczorem i w nocy (23.09/24.09) prognozowany jest bardzo silny wiatr. Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbardziej wiać będzie:

  • od godziny 20.00 w południowych częściach województw: dolnośląskiego, opolskiego (na terenach położonych na południe od pow. legnickiego, wrocławskiego, opolskiego);
  • od godziny 23.00 na podgórskich terenach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego (na południe od linii Jastrzębie Zdrój – Myślenice – Krosno)

Dla tych terenów wydano ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia. Dla tych województw uruchomiono #AlertRCB, co oznacza, że każda osoba przebywająca na tym terenie otrzyma na telefon komórkowy SMS-a z komunikatem ostrzegającym przed silnym wiatrem.

W województwach dolnośląskim i opolskim spodziewany jest wiatr o prędkości do 100 km/h, a w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim do 115 km/h. IMGW szacuje, że bardzo silny wiatr będzie się utrzymywał około 8 godzin.

W Warszawie wiatr osiągnie prędkość do 100 km/h.

Prosi się o nie parkowanie pod drzewami i usunięcie z balkonów i ogrodów rzeczy, które są lekkie i może porwać wiatr.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.