Potrącił 60-latka i uciekł. Poszkodowany nie żyje

Żyrardowscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W minioną niedzielę w Józefowie kierujący skodą potrącił 60-letniego mężczyznę, który w wyniku uderzenia zmarł na miejscu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Z zebranych przez policjantów dowodów wynikało, że skodą mógł kierować 26-latek. Mężczyzna przez kilka dni się ukrywał. Przedwczoraj został zatrzymany, a wczoraj, po przedstawieniu zarzutów, sprawę skierowano do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Sąd Rejonowy w Żyrardowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury. 26-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.