Potrącił matkę z dzieckiem, bo… nic nie widział

Policjanci z Sochaczewa zostali powiadomieni o potrąceniu dwóch osób na przejściu dla pieszych. Z wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni jechał seatem w stronę centrum miasta i nie oczyścił szyb samochodu.

KPP w Sochaczewie

Samochód, którym jechał sochaczewianin miał zaszronione szyby. Kierowca, aby „poprawić” sobie widoczność, oczyścił jedynie kawałek szyby czołowej na wysokości swojej twarzy. Oczywistym jest, że nie mógł w ten sposób obserwować w prawidłowy sposób sytuacji na drodze, a także poza nią. Jego pole widzenia było bardzo ograniczone.

Skutki tej lekkomyślności mogły być jeszcze bardziej tragiczne. Wstępne ustalenia wskazują, że młody mężczyzna wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, po czym potrącił dwie osoby – 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. Wezwani na miejsce policjanci, chwilę później byli już na miejscu i do czasu przyjazdu karetek pogotowia udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej potrąconym osobom. Obydwie zostały zabrane do szpitala.

Badanie wykazało, że 19-latek był trzeźwy. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mundurowi na miejscu zdarzenia wykonali też czynności procesowe oraz ustalali świadków. Teraz będą dokładnie ustalać wszystkie przyczyny i okoliczności potrącenia pieszych.

Za spowodowanie wypadku drogowego, 19-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał również żyć ze świadomością, że całe zdarzenie mogło skończyć się jeszcze tragiczniej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.