Potrącił policjanta i wpadł pomiędzy autobusy. Sam zgłosił się do prokuratury

Poszukiwany od środy mężczyzna, który potrącił funkcjonariusza, a następnie miał wypadek i uciekł, sam zgłosił się do prokuratury. Policja nadmienia, że wiedziała kim jest kierowca i trwały jego poszukiwania.

Fot. Policja

Fot. Policja

Policjanci bardzo szybko ustalili do kogo należy pojazd i kto nim kierował. Wczoraj 22-latek sam zgłosił się do ochockiej prokuratury. Wiedział, że jest poszukiwany. Potwierdził, że to on prowadził pojazd, który potrącił policjanta. Mężczyzna został przesłuchany. Prokurator przedstawił mu zarzuty czynnej napaści na policjanta oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej. 22-latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

„Policjanci z Ochoty chcieli zatrzymać mężczyznę, ponieważ mieli informację, że jest on podejrzany o przestępstwo. Kierowca zatrzymał się, a następnie gwałtownie ruszył, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Chwilę później kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał pomiędzy dwa autobusy zakleszczając się. Porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo” – relacjonował nam w środę Rafał Retmaniak z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c